АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА

Львів відкритий для велосипедів?

Автор: Олег Пилипенко on . Posted in Олег Пилипенко

Те що їздить на двох колесах – велосипед, створили в Англії. Проте, справжній поштовх у розвитку велосипедів, експерименти, трансформацію та застосування їх у якості міського транспорту – забезпечили американці. В США з велосипедів зробили свого часу культ!

Сьогодні, країни в яких сильна велосипедна культура знаходяться у двох півкулях світу. Це і країни Східної Азії, і Західної Європи, і США та Канада.

Бувші країни пострадянського простору, які розвиваються, мають певні тенденції і для розвитку велосипедної культури.

В Україні намагаються орієнтуватися на європейський спосіб життя. І спроби розвинути велосипедну культуру тут ще тривають. Найбільш помітно це в обласних центрах. Створюються велосипедні доріжки, влаштовуються змагання та велоперегони, велосипедні прогулки промоціюють.

Львів – також не пасе задніх. Тут є облаштовані велосипедні стоянки біля Вузів та органів місцевого самоврядування, зявляються велосипедні доріжки та діють кружки з велоспорту.

Зараз, велосипедист в Україні асоціюється з минулою епохою. Коли у селах та невеликих містах у якості транспортного велосипеда використовувався «Україна», а міськими парками та скверами ганяли підліткові велосипеди «Зайка», «Тиса» та «Аіст». Тобто, велосипедист асоціює якесь провінційне захолусття, аскетизм, невибагливість.

Я вважаю, що Львів може навіть стати велосипедною столицею. Але з боку  міської влади має бути чіткий план дій щодо цього. А наразі, ми маємо лише точкові промоцій ні заходи. А ні проведення поодиноких змагань любителів, а ні облаштування п’ятиметрової велосипедної доріжки ні на крок не наближу львів’ян до велосипедної культури.

На мою думку, якщо робити ставку на цей екологічний вид транспорту у Львові, розвивати його – то необхідно підійти до цього серйозно. Облаштувати численні велосипедні стоянки, в тому числі з велобоксами. Для цього необхідно вже зараз розглянути можливі варіанти директору департаменту з містобудування ЛМР. Багато робити в цьому випадку буде лежати і на плечах управління освіти. На шкільних уроках фізичної культури, окрім звичної гімнастики та футболу – можна включити і катання на велосипедах. А на уроках праці – можна також вчитися ремонтувати велосипеди. Для цього необхідно створити певну матеріально-технічну базу при школах. В щорічні міжшкільні змагання включити і велосипедистів. По велосипедах, велосипедній культурі, історії розвитку велосипедів, тощо створювати додаткове позакласне читання. І нарешті, у Львові необхідно надати міську підтримку та промоцію вітчизняним велосипедам Львівського Мотозаводу. Підтримати і індивідуальні майстерні для вибагливого користувача.

Всі перечислені мною думки, влада яка сьогодні сидить у Львівській Ратуші, на мою думку реалізувати не зможе. Хоча, європейський вибір – це і вибір велосипедної культури!


Качественное и недорогое проектирование мебели в Киеве на заказ - с нами Вы потратите на 40% меньше!!!

На сайте интернет-магазина "Алиска" http://алиска.kiev.ua/ детские площадки и игровые комплексы для улицы и дома.

Авторські права 2022 © АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА. Усі права захищені.
За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «АРМу» гіперпосилання на сайт «АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА» – arm.lviv.ua – є обов'язковим.