АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА

Новини передмістя Львова

Сільголова Питель обіцяв закрити Грибовицьке сміттєзвалище!

Автор: Світлана Березюк on . Posted in Передмістя

Рік назад, голова Грибовицької сільської ради Ігор Питель, голова Жовківської райради Тадей Швай, депутат Львівської облради Володимир Тістик обіцяли закрити сміттєзвалище протягом найближчого часу – а точніше за кілька місяців, повідомляють в ГО «СПАС».

В своїх потенціальних можливостях закрити сміттєзвалище, посадовці завірили на круглому столі, який відбувався 12 серпня минулого року в Грибовицькій сільській раді Жовківського району, зазначили громадські активісти.

Нагадуємо, 12 серпня 2013 року відбувся круглий стіл за участі громадських активістів та представників Жовківщини, з питання обговорення проекту Статуту села Великі Грибовичі. Така зустріч відбулася після невдалої спроби закрити Грибовицьке сміттєзвалище, шляхом проведення зборів територіальної громади та ухвалення на них відповідного рішення. З метою покращення координації зусиль місцевої влади, громади та активістів – було проведено круглий стіл в сільраді Грибович.

«Обіцяв пан кожух і слово його тепле. Мудра приказка. Актуальна в ситуації з Грибовицьким сміттєзвалищем. І було вже дуже багато панів, які обіцяли львів’янам та мешканцям прилеглих сіл того «кожуха».

Гадаю, прийде час і всіх їх судитимуть. А сьогодні ми просто поцікавились, що особисто зробив голова Грибовицької сільської ради Ігор Питель для закриття сміттєзвалища за останній рік часу?

Ми пропонували створити юридично територіальну громаду села Великі Грибовичі, затвердити Статут та прийняти рішення припинити функціонування Львівського сміттєзвалища. Це дуже ефективний рецепт, оскільки рішення первинного суб’єкту місцевого самоврядування не оскаржується в суді – воно є фактично кінцевим. Міському голові Львова Андрію Садовому вже було б не до глибоких і зелених роздумів щодо вибору з переліку запропонованих Львівською обласною державною адміністрацією нових ділянок під сміттєзвалище. Була б обрана ділянка під тимчасове сміттєзвалище, далі облаштований полігон під нове стаціонарне сміттєзвалище і розпочато будівництво сміттєпереробного заводу. Сміття з Грибовицького сміттєзвалища звичайно що нікуди не подіти. Воно пресоване, а значить переробці вже не підлягає. Доведеться робити рекультивацію, на місці сміттєзвалища зробити пасовисько. Такі проекти вже неодноразово втілювались в життя.

Нас звинуватили у зайвій активності, сказали ось-ось, і питання вирішиться. Йдуть суди, приймаються різні рішення. І що? Ми давали Ігорю Пителю місяць, на круглому столі, він сказав що все вирішиться дуже скоро, практично за кілька місяців. Ми погодились зачекати. І Тепер час пройшов, і ми не побачили жодного вагомого результату по вирішенню питання закриття Грибовицького сміттєзвалища. Натомість отримали анонімну інформацію, що Ігор Питель та місцевий священник отримали від Львівської міської ради квартири у Львові (байдуже – на себе особисто, на родину чи підставних осіб), Тадей Швай цілий рік торгував земельними ділянками у Жовківському районі, а Володимир Тістик конфліктував на корупційному підгрунтті з Рава-Руською міською радою…  Тому, ми наразі запитуємо. А далі плануємо надати новий термін на створення громади Грибович і організацію зборів селян належним чином. Зрештою, збори – прерогатива в першу чергу сільського голови, про це нам говорить п.11 Ст. 42 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні». А з нашого боку, підтримка та консультації», - прокоментував заступник голови ГО «СПАС»  Олег Пилипенко.

Авторські права 2022 © АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА. Усі права захищені.
За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «АРМу» гіперпосилання на сайт «АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА» – arm.lviv.ua – є обов'язковим.