АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА

Новини передмістя Львова

Громадськість вимагає провести усебічну перевірку Малехівської сільради

Автор: Світлана Березюк on . Posted in Передмістя

Громадськість вимагає провести усебічну перевірку Малехівської сільрадиВ Кабінет міністрів України направлено заяву щодо повної і різностронньої перевірки Малехівської сільської ради Жовківського району, повідомляють в ГО «СПАС».

Сама заява скерована на імя віце-премєр-міністра, міністра з регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Гройсману Володимиру Борисовичу. В Малехівській сільській раді просять провести комплексну повну перевірку, включно з перевіркою правоохоронними органами, сільгоспінспецією та екологічною інспекцією, за період роботи з 2010 до 2014 років включно.

Зі слів громадських активістів, вони вже другий рік поспіль отримують скарги від селян Малехова. Інформація до них надходить як від окремих громадян так і громадських рухів, анонімно та завдяки висвітленню у ЗМІ. Більшість звернень стосується земельних ділянок, наголошують активісти.

«Селяни скаржаться в правозахисну громадську організацію «СПАС», що: з порушенням чинного законодавства на думку мешканців були вилучені під індивідуальне будівництво земельні ділянки, які раніше знаходилися у постійному користуванні громадян 10-18 років в урочищах «Памятник», «Грушки», «Болото»; невідома інформація про те, якою земельною площею володіє «Лада-ПЛЮС»; без проведення громадських слухань 37,1 га лісу передано ДП «Галсільліс» (зрізано 6 дубів та викорчовуються інші дерева, у мешканців є фотоматеріали); захоплено ряд дачних ділянок під захоронення (у мешканців є відео-матеріали, складений Акт депутатами); під потреби сміттєзвалища було втрачено шляхом самозахоплення 5,5 га землі; захоплено та перепродано на вторинному ринку 18 га угідь поблизу Київської траси; приховується інформація про кількість земель запасу сільської ради; ділянки під забудову виділялися за списком сільголови, а не за результатами розгляду конкретних заяв і що до цього списку були включені депутати, працівники сільради і пошти включно з прибиральницями.

Не менш важливими для мешканців села Малехів Жовківського району видаються також і питання використання бюджетних коштів. Так, селян цікавить: чи мав місце факт поступлення та використання коштів Світового банку на водопостачання та водовідведення села; як розпорядилися коштами у сумі 5 мільйонів гривень з продажу земельної ділянки ВАТ «Плодовочторгу»; в якій сумі Львівською міською радою були перераховані кошти за землю під сміттєзвалище та на оздоровлення за останніх пять років; яка сума надійшла від мешканців інших населених пунктів за надання дозволів на захоронення на сільському кладовищі; чиїм коштом побудовані торгівельні павільйони біля ринку «Галицьке Перехрестя» і хто є власником місцевого «Автосервісу»; чому сільський голова В. Сеньковський з дружиною, працівниками сільради, окремими депутатами з коханками оздоровлялися за кошти, виділені Львівською міською радою на оздоровлення дітей; невідомі суми коштів, виділені ухвалами на пленарних сесійних засіданнях депутатів Малехівської сільради на оздоровлення сільголови.

Також, окремі скарги жителів Малехова стосуються кадрової політики сільського голови. Так, зокрема В. Сеньковського звинувачують у працевлаштуванні на вигідні посади членів його родини. Йдеться перш за все про дружину очільника села, яка працює на малехівському комунальному підприємстві. Зі слів мешканців, останньою постійно порушується трудова дисципліна – вона практично не відвідує місце праці. А завідувач дитячого садочка, який відвідує 20 дітей, половина з яких з сусідніх сіл та обслуговує 11 штатних працівників, - племінниця сільського голови.

Не подобається селянам і ігнорування їх запитів до сільради. Їм невідомий штатний розпис виконавчих органів сільради, фонд заробітної плати.

Також, є інформація, що в центрі села, біля ріки, сільський голова та наближені до нього особи повикопували собі ставки, які як було з’ясовано визнані виконкомом пожежними водоймами. Згідно правил, пожежні водойми повинні мати реєстрацію в МНС, облаштування для забирання води, ідентифікаційний код, натомість там розвели рибу.

Проблемною є ситуацію із новим кварталом забудови в с. Малехів, біля готелю «Варшава». Там з людей збирали кошти на електрифікацію, однак сільська рада вже оплатила ці роботи. Тому не зрозуміло куди пішли кошти громадян», - зазначив заступник голови ГО «СПАС» Олег Пилипенко.

Авторські права 2022 © АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА. Усі права захищені.
За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «АРМу» гіперпосилання на сайт «АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА» – arm.lviv.ua – є обов'язковим.