АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА

Новини Львівської області

За депутата Лабая заступилися

Автор: Наталія Пшик on . Posted in Область

Позитивну характеристику депутата Львівської обласної ради Івана Лабая, скерували до Галицького відділення поліції.Confederaty

Після доволі гучного скандалу через витертий диктофонний запис з мобільного телефону журналіста Гал-інфо Анни Голішевської, слідчим відділом Галицького ВП ГУНП у Львівській області було розпочато кримінальне провадження за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналіста; комісія Львівської обласної ради з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, свободи слова та антикорупційної політики засудила дії депутата ЛОР, а в місцевих ЗМІ розпочалася фактично інформаційна кампанія з достатньо одностороннім висвітленням інциденту.

«Ми дослідили цей прикрий випадок. Звісно, брали до уваги не лише рішення комісії ЛОР з питань депутатської етики і власне надто критичне ставлення до органів місцевого самоврядування загалом, а і Кодекс етики українського журналіста. Зокрема пункт 3, відповідно до його змісту журналіст має з повагою ставитися до приватного життя людини. І пункт 13, - журналіст не повинен використовувати незаконні методи отримання інформації.

Іван Лабай приніс власні вибачення і одночасно в особистих поясненнях у своїй фракції облради наголосив, що розмова між ним та керівником охорони здоров’я Львівської області Іриною Микичак відбувалася приватно, хоч і під час засідання комісії і стосувалася його стану здоров’я.

Мені відомо про багато неетичних випадків перешкоджання роботі журналістів. Так в 2010-му, представник трудового колективу, що проводив реконструкцію горища під мансарду на вулиці Дорошенка, 23 забирав камеру у журналістки 24-каналу, ще й намагався вдарити останню по обличчю. В 2011му, в одній забарикадованій квартирі в Галицькому районі Львова, людина яка перебувала в приміщенні без законних підстав замість коментаря надавала журналістам записку з номером мобільного телефону одного з керівників львівської міліції. Зрештою, всі пригадують випадок розбиття відео-камери журналістам 12-каналу керівником Сокільницької сільради.

Таких прецендентів можна наводити дуже і дуже багато. І опоненти журналістської касти, скорш за все виходили з адекватного психо-емоційного стану через власне бажання прикрити щось, пов’язане з корупцією. А от випадок з депутатом Іваном Лабайом, на мою особисту думку, зовсім інший. Цього моглo би і не встатися взагалі. Я дуже поважаю колектив агенції «Гал-інфо» і дуже люблю Анну Голішевську. Але права і закон передусім спонукають нас до конфлікту, а християнська етика вчить прощати одне одному», - прокоментував голова правління ГО «СПАС» Олег Пилипенко.

Зважаючи на обставини делікатної справи, активісти ГО «СПАС» проводили опитування під Пустомитівською лікарнею протягом 1,5 тиждня та з’ясували, що люди переважно задоволені роботою Івана Лабая на посаді головного лікаря, ставляться до нього з довірою та не проти щоб він представляв громадські інтереси в органах місцевого самоврядування.

Відтак, громадські активісти скерували позитивну характеристику депутата Львівської облради в поліцію та готові за потреби надати таку характеристику в суд.

Авторські права 2023 © АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА. Усі права захищені.
За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «АРМу» гіперпосилання на сайт «АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА» – arm.lviv.ua – є обов'язковим.