АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА

Новини Львівської області

Консультанти прокуратури у Львові візьмуться за доброчесність!

Автор: Олег Пилипенко on . Posted in Область

В Консультативній раді при Львівській обласній прокуратурі запрацювала комісія з питань дотримання законності в сфері етики, доброчесності, та професійної діяльності.

Комісія планує проводити свою роботу максимально прозоро. Громадяни та набувачі інформації зможуть ознайомитися з її діяльністю на сторінці соціальної мережі фейсбук за посиланням:

https://www.facebook.com/Комісія-у-сфері-етики-Консультативної-ради-при-прокуратурі-Львівобл-1729694417295491/

«У новоствореній Консультативній раді громадських фахівців при прокуратурі Львівської області 50 представників громадських організацій. Ми хочемо, щоб вона стала ще більш дієвою ніж попередня!

Сьогодні в Консультативній раді створено і розпочали свою роботу 8 комісій.

Це:

  • комісія з питань дотримання законності в сфері боротьби з корупцією, хабарництвом, організованою злочинністю в органах державної влади та місцевого самоврядування;
  • комісія з питань дотримання законності в сфері етики, доброчесності, та професійної діяльності;
  • комісія з питань дотримання законності в сфері фіскальних та правоохоронних органів;
  • комісія з питань дотримання законності в сфері захисту прав та свобод дітей;
  • комісія з питань дотримання законності в сфері бюджетних органів;
  • комісія з питань дотримання законності в сфері землекористування та будівництва;
  • комісія з питань дотримання законності в сфері раціонального природокористування та безпечного довкілля;
  • комісія з питань дотримання законності в сфері кримінального судочинства

Засідання відбуваються у малій сесійній залі прокуратури Львівської області щочетверга.

Однією з базових комісій Консультативної ради є комісія з питань дотримання законності в сфері етики, доброчесності, та професійної діяльності. Саму комісію очолила високопрофесійна людина: Юрій Татомир, який представляє ГО «Розвиток Громади.

Серед інших членів комісії: Роман Дуда (ГО «ГРІМ»), Олег Кіц (ЛОО НДО «Нова Україна»), Богдан Козьмук (ГО «Українська спілка інвалідів Афганістану, локальних війн, збройних сил та загального захворювання у Львівській області»), Орест Кулинич (ГО «Активне Товариство Львівщини»), Світлана Мартин (МО «Жіноча Громада»), Оксана Мачеус (ГО «Галерея АРТ - 11»), Валерій Москаль (ГО «Львівська обласна федерація кікбоксінгу»), Лідія Надкернична (ГО «Воля України»), Олег Пилипенко (ГО "СПАС"»), - прокоментував секретар Консультативної ради при прокуратурі Львівської області Оксана Роса.

«Правову основу регулювання відносин у сфері професійної етики та поведінки працівників прокуратури становлять Конституція України, закони України «Про прокуратуру», «Про правила етичної поведінки», «Про захист суспільної моралі», «Про засади запобігання і протидії корупції», процесуальне законодавство, Дисциплінарний статут прокуратури України, укази Президента України та постанови Кабінету Міністрів України з питань, що стосуються органів прокуратури та державної служби, накази Генерального прокурора України та цей Кодекс професійної етики та поведінки працівників прокуратури.

Нормативною базою у цій сфері є також міжнародно-правові документи, в тому числі Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод і рішення Європейського Суду з прав людини, Керівні принципи ООН щодо ролі прокурорів, прийняті на Восьмому конгресі ООН у 1990 році, Стандарти професійної відповідальності та виклади основних обов’язків і прав прокурорів, ухвалені Міжнародною асоціацією прокурорів у 1999 році, Європейські інструкції з питань етики та поведінки прокурорів (Будапештські принципи), ухвалені Конференцією генеральних прокурорів країн – членів Ради Європи у 2005 році та інші.

Мене цікавить статистика дисциплінарних стягнень і заохочень. Поточна і минулорічна. Доцільно порівняти таку статистику із відповідною в інших прокуратурах, вивести систему показників якості роботи з підсумковим числом. Непогано було б провести і узагальнений аудит порушення дисципліни, щоб визначити коло основних причин. Зрозуміти, чого вони стосуються. Кадрового менеджменту, внутрішньої комунікації, можливо зовнішніх факторів: оточення або загальносуспільної моралі? Можливо існують факти необ’єктивного підходу до оцінки ділових якостей чи упередженого ставлення прокурорсько-слідчих працівників. А можливо були оприлюднені неправдиві відомості щодо працівників прокуратури Львівської області, які принижили честь і гідність, ділову репутацію. Ми маємо прагнути оптимальної ергономіки, товариської взаємодопомоги в трудовому колективі, позитивного морально-психологічного клімату, сприяти утвердженню таких особистих та ділових якостей має Кодекс професійної етики та поведінки працівників прокуратури!

Прозорість службової діяльності є одним з базових принципів професійної діяльності працівників прокуратури. А працівник прокуратури повинен постійно підвищувати як свій загальноосвітній та професійний рівень, так і саму культуру спілкування. Це означає, що комісія з питань дотримання законності в сфері етики, доброчесності, та професійної діяльності в процесі здійснення своєї діяльності може проаналізувати комунікативні якості працівників прокуратури. В процесі своєї роботи, працівник прокуратури комунікує з правоохоронними органами, органами судової влади, громадянами, представниками засобів масової інформації. Існують вимоги і до зовнішнього вигляду. Поведінка після служби працівника прокуратури також має бути корректна і пристойна. А громадян цікавить не лише зміст декларацій, а і особи працівників прокуратури. Тому доцільно буде провести школу надання коментаря, етику публічних виступів, інше. Можливо допомогти запровадити систему особистісних брифінгів, представлення громадськості. Обов’язково провести перевірку на знання Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури.

Прокуратура як інституція мало зрозуміла і відома пересічному громадянину, який елементарно не розуміє її основних завдань та функцій. Тому я гадаю, що в поточне завдання комісії з питань дотримання законності в сфері етики, доброчесності, та професійної діяльності можна поставити і просвітницько-ознайомчу роботу серед різних груп населення, в першу чергу в середніх загальноосвітніх і професійно технічних закладах.

Стаття 15 Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури говорить нам про зразковість і дисциплінованість. При виконанні службових обов’язків працівник прокуратури має дотримуватися загальноприйнятих норм моралі та поведінки, бути взірцем добропорядності, вихованості і культури. Що створює ще один можливий напрямок комісії.

І зрештою, як підсумком роботи комісії з питань дотримання законності в сфері етики, доброчесності, та професійної діяльності, можуть бути і пропозиції законодавцю.

Для роботи за напрямками, які я окреслив - доцільно буде застосувати проектний підхід», - зазначив заступник голови комісії з питань дотримання законності в сфері етики, доброчесності, та професійної діяльності Олег Пилипенко.

Авторські права 2023 © АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА. Усі права захищені.
За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «АРМу» гіперпосилання на сайт «АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА» – arm.lviv.ua – є обов'язковим.