АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА

Новини Львівської області

На Антикорупційному форумі створять постійнодіючу громадсько-політичну платформу Львівщини

Автор: Олег Пилипенко on . Posted in Область

4 червня, у Львові відбудеться Антикорупційний форум, повідомляють в ГО «СПАС». Зареєстрованим учасникам буде повідомлено точне місце проведення форуму. Але попередньо це будинок науки і техніки Львівської залізниці (РОКС).чинухи

Організатори форуму обіцяють формувати та втілювати Антикорупційну стратегію Львівщини. «Не популістичні гасла, а створення постійнодіючої громадської-політичної антикорупційної платформи, - цілі нашого Форуму», - заявляють організатори.

Серед організаторів Антикорупційного форуму: Комітет підприємців Львівщини, ГО "Центр "Молода дипломатія", політична партія "ДемАльянс (Демократичний альянс)", партія “ВОЛЯ”, Українська Галицька партія.

А бути спікерами та учасниками форуму запрошені такі відомі особистості як: Міхеіл СААКАШВІЛІ, Саша БОРОВИК ( Одеська ОДА), Світлана ЗАЛІЩУК (народний депутат), Віктор ЧУМАК (народний депутат), Андрій ДЛІГАЧ (платформа "Нова Країна"), Василь ГАЦЬКО (голова партії “Демократичний Альянс”), Сергій ЛЕЩЕНКО (народний депутат), Мустафа НАЙЄМ (народний депутат).

Львівських учасників представлятимуть: Олег СИНЮТКА ( голова Львівської ОДА), Олександр ГАНУЩИН ( голова Львівської облради), міські голови, голови РДА та райрад Львівщини.

Хто бажає прийняти участь в Антикорупційному форумі має заповнити спеціальну анкету за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1wOqZlTLW5d8Alibd8IsyU8Q8DCIBfkcLfJVVZgbq3t8/viewform?edit_requested=true

«Я заповнив анкету учасника. В основному це перелік базових простих запитань: ПІБ, мейл, контактний телефон, населений пункт, сфера діяльності, місце роботи і посада. Є і спеціальні питання щодо власної участі та особистого внеску у втіленні антикорупційних заходів, як то: напрямок Вашої антикорупційної діяльність, готовність працювати в робочих органах Антикорупційного форуму у Львові, пропозиції щодо проекту декларації. Я подав власну пропозицію до проекту декларації Антикорупційного форуму: «Моніторинг кадрових призначень державних службовців, силовиків і правоохоронців, службовців органів місцевого самоврядуванння. Відкритість конкурсів на заміщення вакантних посад в органах влади: відеокамери, можливість ознайомитися в Інтернет з переліком кандидатів та їх письмовими відповідями на екзаменаційні білети, можливість ознайомитися з аудіо записами усної частини екзамену/співбесіди», - прокоментував свою участь в Антикорупційному форумі голова правління ГО «СПАС» Олег Пилипенко.

Організатори також представили у відкритому доступі проект декларації Антикорупційного форуму у Львові:

«Принципи реалізації антикорупційного порядку денного

Подолання корупції = обмеження владної монополії шляхом дерегуляції та децентралізації + обмеження свободи дій чиновників та сувора регламентація дій чиновників + підвищення прозорості реалізації функцій держави + стимулювання моральної поведінки державних чиновників.

Нульова толерантність до корупції у всіх її видах та проявах.

Системність протидії явищу корупції шляхом ліквідації найбільш поширених джерел корупційної діяльності.

Синергія зусиль національних та міжнародних механізмів з метою подолання явища корупції.

Невідворотність відповідальності за корупційні злочини.

Публічність та прозорість процесів протидії явищу корупції.

Громадський та мережевий тиск з метою реалізації антикорупційного порядку денного / чітких антикорупційних програм.

Механізми реалізації антикорупційного порядку денного

Мінімізація ролі держави та роздержавлення економіки / приватизація окремих державних функцій / децентралізація владних повноважень. Загальне зменшення обсягу повноважень та ролі держави. Перерозподіл повноважень, відповідальності та ресурсів на користь місцевих громад. Звуження дискреційних повноважень органів місцевого самоврядування. Встановлення чіткості регулювання адміністративних повноважень державних органів. Спрощення дозвільних процедур/скорочення та спрощення вимог щодо документів та процедур надання адміністративних послуг. Впровадження міжнародних стандартів урядування. Скасування дублювання функцій та запровадження моделі е-врядування. Надання адміністративних послуг в електронному форматі. Мінімізація впливу чиновника на прийняття рішень/дерегуляція. Зміна підходу до державного управління від регулюючого на сервісний. Прозора приватизація державних підприємств, окрім стратегічних. Спрощення умов ведення бізнесу і його детінізація. Запровадження електронної звітності підприємницької діяльності.

Забезпечення максимальної прозорості та відкритості державних органів, а також суспільних процесів з корупційною складовою / переведення здійснення функцій державою на основі електронних систем. Суворо регламентована, прозора та передбачувана регуляторна політика, що спрямована на запровадження всебічного контролю за відносинами держава-людина. Доступ до інформації у формі відкритих даних та забезпечення відкритого доступу до держави у рамках стандартів публічного управління. Забезпечення повністю прозорих тендерних та державних закупівель за бюджетні та державні кошти (в тому числі на основі подібних до Prozorro механізмів). Введення SMART contracting з проведенням всіх закупівель в електронному вигляді на основі конкуренції торгівельних майданчиків. Прийняття та ефективне застосування законодавства про доступ до публічної інформації, до реєстрів власності та бенефіціарів підприємств, а також механізмів електронного декларування доходів, видатків та майна. Обов’язкова прозорість (звітність он-лайн) контролюючих та правоохоронних органів перед громадськістю та суспільством. Встановлення web-камер з on-line трансляцією.

Персональне публічне планування діяльності та звітності чиновників. Прозора та ефективна робота Антимонопольного комітету спрямована на обмеження монополій, застосування законодавства по трансферному ціноутворенню для всіх монополій. Прозорість фінансування політичних партій. Прозорий бюджетний процес. Прийняття законодавства про процедуру перевірки на доброчесність публічних службовців, моніторинг витрат публічних службовців. Нові редакції законів про державну службу і про службу в органах місцевого самоврядування. Позбавлення можливості користування доходами, що отримані злочинним шляхом. Протидія відпливу тіньового капіталу з України. Запобігання лобізму / запобігання конфлікту інтересів, розвиток альтернативних способів вирішення спорів. Створення інституту приватних виконавців.

Ліквідація корупційних схем/ареалів корупції. Конкретизація митного та податкового законодавства, ліквідація податкових майданчиків (податкових ям), руйнування контрабандних схем, преференцій на митниці. Вилучення з Податкового кодексу та інших законодавчих актів усіх пільг та преференцій. Відкритий загальнонаціональний реєстр власності, об’єднаний з земельним кадастром. Повна прозорість сум, строків, компаній, яким повертається ПДВ. Ліквідація корупції в медицині шляхом запровадження страхової медицини, подолання корупції в освіті та інших сферах розвитку суспільства.

Підвищення матеріального забезпечення державних службовців. Скорочення кількості державних службовців. Встановлення ринкового рівня заробітних плат за рахунок скорочення державного апарату. Створення системи призначення на державні посади лише за відкритими конкурсами. Стандартизовані (єдині) та сучасні правила прийому на державну службу. Періодична ротація чиновників.

Очищення та люстрація системи державних органів. Повне очищення на основі конкурсного добору суддів, прокурорів та звільнення всіх недобросовісних і нечесних суддів, прокурорів. Нова редакція закону «Про судоустрій та статус суддів», а також проведення повної переатестації судового корпусу України.

Очищення та конкурсний добір співробітників Служби Безпеки України, прокуратури, Державної Фіскальної Служби, митниці та інших. Прийняття та реалізації оновленого законодавства про люстрацію корупціонерів.

Посилення кримінальної відповідальності за корупційні злочини / посилення регулятивних заходів з запобігання корупційним злочинам / створення ефективної системи забезпечення невідворотності покарання за корупційні злочини. Посилення відповідальності і покарання за корупційні діяння. Вдосконалення матеріальних та процесуальних норм законів. Введення механізму конфіскації коштів та майна, набутих в результаті корупції. Запровадження механізмів стимулювання співпраці громадян із слідством, що проводиться Національним антикорупційним бюро. Прийняття законодавства про захист інформаторів, про заохочення за виявлення фактів корупції, про можливість фіксації корупційних злочинів громадянами. Декриміналізація і застосування провокації хабаря для боротьби з хабарництвом. Скасування застави як запобіжного заходу в корупційних злочинах.

Впровадження національних механізмів контролю. Забезпечення всіх умов для ефективної роботи та незалежності Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національної агенції з запобігання корупції, Державного бюро розслідувань, Національної ради з питань антикорупційної політики та створення нових антикорупційних органів (досвід Франції: Служба попередження корупції), відомчих комісій та спеціальних комітетів громадянського суспільства. Посилення ролі громадськості шляхом застосування досвіду задіяння громадськості для боротьби з корупцією (Німеччина, Словаччина) та незалежних засобів масової інформації. Створення недержавного антикорупційного PR-агентства. Запровадження Національного інструменту (електронного) громадського оцінювання роботи чиновників.

Впровадження міжнародних механізмів контролю. Створення Міжнародної комісії з ліквідації безкарності в Україні на основі удосконаленої моделі Комісії з ліквідації безкарності у Гватемалі. Цьому гібридному міжнародно-місцевому органу необхідно надати:
1) міжнародний та національний статус,
2) визначити строк повноважень на 5 років,
3) профінансувати за рахунок незалежних джерел,
4) наділити прокурорськими та судовими функціями.

Залучення міжнародних організацій до моніторингу за рівнем корумпованості держави та суспільства.

Впровадження комплексних заходів з формування антикорупційної культури / проведення антикорупційних освітньо-інформаційних кампаній. Подолання зміцнення в суспільстві стереотипів терпимого ставлення до корупції, поєднання в масовій свідомості визнання суспільної шкоди корупції».

Авторські права 2023 © АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА. Усі права захищені.
За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «АРМу» гіперпосилання на сайт «АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА» – arm.lviv.ua – є обов'язковим.