АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА

Новини Львівської області

Львівське ТВ запалає вогнем люстрації!

Автор: Світлана Березюк on . Posted in Область

Вчора, 21 липня 2015 року, ряд організацій та окремі громадські діячі направили звернення до Президента України стосовно подій з конкурсом на посаду генерального директора Львівської обласної державної телерадіокомпанії. Копії звернення були направлені голові Служби Безпеки України Грицаку Василю Сергійовичу і голові ЛОДА Синютці Олегу Михайловичу. А  народний депутат України Юрій Шухевич стосовно викладених подій готує депутатський запит....

Текст звернення подається нижче:

«Шановний Пане Президенте!

Ми представники громадських організацій Львівщини, обурені тим фактом, що, незважаючи на положення Закону України "Про очищення влади", В Києві триває спроба призначити заступника ген. директора ЛОДТРК Хвойницького М. Г. генеральним директором Львівської обласної державної телерадіокомпанії. Колишній секретар комсомольської організації Львівського телебачення Михайло Хвойницький від часів керівництва телекомпаніями Міст - ТБ та Львів - ТБ є постійним фігурантом різних скандалів в медіа просторі.

Зокрема в 2003 році на апаратурі державної компанії Львів – ТБ він транслював чемпіонат України зі стриптизу і відзначився тим, що будучи членом журі запропонував переможниці львівського відбіркового туру стати ведучою на Львівському телебаченні.

В 2009 році, на замовлення олігарха Петра Димінського, за допомогою махінацій Хвойницький намагався "прихватизувати" Львівську обласну державну телерадіокомпанію та комунальне підприємство «Телекомпанія «Львів-ТБ». Для проведення цієї оборудки він продав Димінському «Міст – ТБ» (більше відомий під маркою телеканалу ЗіК) через котрий, ввівши в оману депутатів Львівської обласної ради, і намагався поглинути державні телерадіокомпанії. Під час цієї «операції» Хвойницький ще й написав, лист голові Національної ради з питань телебачення та радіомовлення з вимогою про анулювання ліцензії «Львів - ТБ» на право користування 12 телевізійним каналом у місті Львові, що фактично означало припинення діяльності «Львів-ТБ». Внаслідок опублікування цього листа а також зйомок переговорів з Димінським, сесія Львівської обласної ради зі скандалом звільнила Хвойницького з посади генерального директора Комунального телебачення(«Львів-ТБ»). Оскільки Хвойницький на той час перебував в лавах Партії Регіонів, то ставлениками режиму Януковича був просунутий на посаду директора ТВО телебачення на ЛОДТРК. Зараз він виконує обов’язки генерального директора на ЛОДТРК. Тут незважаючи на громадську опінію Хвойницький продовжує тримати на посаді першого заступника одіозну Людмилу Майор, відому своєю послідовною боротьбою з Майданом.

Крім того Хвойницький поспіхом призначає на керівні посади колишніх працівників "Моста", а також активно пропагує як "вигідне для студії" продовження угоди з "Мостом" (ЗіКом). В громадськості Львова складається враження, що така кадрова політика є ще однією спробою ТЗОВ "Міст - ТБ" (ЗіК) поглинути ЛОДТРК пролобіювавши призначення туди генеральним директором Хвойницького.

Також зловживаючи службовим становищем, Хвойницький делегував представником від ЛОДТРК у виборчу комісію Олександра Ваврищука. При цьому він «забув» повідомити комісію, про те що Ваврищук до цього не працював на ЛОДТРК і буквально лише кілька місяців тому прийнятий Хвойницьким на роботу, причому одразу на високу посаду заступника генерального директора ЛОДТРК. Слід звернути увагу, що Хвойницький як виконуючий обов'язки генерального директора взагалі не мав права приймати Ваврищука на роботу і призначати заступником генерального директора, тому дії Хвойницького можна трактувати як порушення законодавства, зокрема порушення підпункту 3 пункту 2 "Порядку роботи постійно діючої комісії з проведення конкурсного відбору керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держкомтелерадіо, та критеріїв відбору її членів" в частині: "Члени комісії: не можуть перебувати у майнових та немайнових відносинах з учасниками конкурсного відбору, не мають права самостійно вести переговори щодо умов конкурсного відбору з його учасниками. Адже відомо, що Варищук багато років працював на телеканалі «Міст» директором якого був Хвойницький. Все це викликає обґрунтоване побоювання що в комісії Ваврищук буде захищати особисті інтереси Хвойницького і таким чином не зможе об’єктивно і неупереджено підходити до оцінки інших кандидатів. Подібними шахрайськими методами Хвойницький створив собі перевагу при голосуванні.

Крім того Голова Державного комітету телебачення та радіомовлення України Олег Наливайко з листопада 1984 по листопад 1991 працював завідувачем відділу політики і преси Львівського обкому ЛКСМУ, ЦК ЛКСМУ. В цей період секретар комсомольської організації Львівського телебачення Михайло Хвойницький був безпосередньо підпорядкуваний Наливайкові. Саме тому Наливайко пішов на порушення умов конкурсу проігнорувавши всі звернення Громадських організацій і членів трудового колективу про незаконне делегування Хвойницьким в комісію Ваврищука, перебування ним в лавах Партії Регіонів та корупційні зв'язки з скандально відомим олігархом Петром Димінським тощо.

Крім того під час конкурсу мав місце тиск на голову конкурсної комісії Богдана Червака. Відомо що з подачі Наливайка Червак побував у Львові з метою перевірки інформації про членство Хвойницького в лавах Партії Регіонів. Перевірка підтвердила достовірність цієї інформації, але такі результати не влаштовували ні Наливайка, ні Хвойницького. Тому 10 липня на Держтелерадіо був здійснений напад групи псевдо оунівців на чолі з Миколою Коханівським, котрий "дивним чином" співпав в часі (до години!) зі засіданням конкурсної комісії де була здійснена спроби "протиснути" на посаду Львівської телерадіокомпанії регіонала. Цю спробу Богдан Червак заблокував, оприлюднивши інформацію про приховання факту М. Хвойницьким свого членства в ПР. Внаслідок нападу групи Коханівського засідання конкурсної комісії було зірвано. Як написав на своїй сторінці у фейсбуці Богдан Червак: "10 липня ц.р. група неадекватних людей увірвалася у мій службовий кабінет. Погрожували розправитися із працівниками, вривалися в інші приміщення, ображали і принижували жінок, вимагали зустрічі зі мною. Мене в офісі не було. Оскільки маргінали в інтернеті називають себе «членами батальйону оун» офіційно заявляю, що ці особи до ОУН не мають жодного відношення. Бойовий підрозділ ОУН ім. Василя Кіндрацького у складі ЗСУ зараз на передовій. Відповідні звернення до МВС і СБУ уже зроблені. Переконаний, що вуха цієї «акції» стирчать у Кремлі, а рило вилізе у Партії регіонів."

Тут слід згадати про тісні зв'язки Миколи Коханівського (справжнє прізвище Діоба) і Олега Наливайка. Так в сумно відомі часи президентства Віктора Януковича Микола Коханівський активно пропагував проштовхувати в Україні ідеї інспіровані ФСБ Росії ідеї "славянскаво єдінства" і "общіх карнєй", Олег Наливайко котрий в той час займав високу посаду (З березня 2010 — генеральний директор, з березня 2010 — генеральний директор, президент, з лютого 2012 — президент Інформаційного агентства УНІАН) регулярно надавав можливість Коханівському і його друзям з ФСБ Росії В. Федотову, О Шведову, Є Архіпову і М. Злотніковій виступати в УНІАНі та активно пропагувати ідею "Русскаво міра от Камчаткі до Карпат".

Скориставшись цим провокаційним нападом Коханівського голова Держкомтелерадіо України Олег Наливайко грубо порушивши підпункт 2 пункту 1 "Порядку роботи постійно діючої комісії з проведення конкурсного відбору керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держкомтелерадіо, та критеріїв відбору її членів" в частині: "недопущення втручання в діяльність комісії державних органів, а також учасників конкурсного відбору", Наливайко організував заміну принципового і чесного голови конкурсної комісії Богдана Червака на Сергія Абрамова людину близьку до Хвойницького. В результаті таких незаконних дій і ігнорування думки громадськості комісія на чолі з Абрамовим прийняла потрібне Наливайкові рішення визнати переможцем конкурсу Хвойницького. При цьому всі звернення громадських організацій були нахабно проігноровані. Ми вважаємо, що спроба Призначити Хвойницького М. Г. є нічим іншим як спробою колишніх комсомольських ватажків під час переходу до суспільного телебачення "прихватизувати" майновий комплекс Львівського телебачення.

Враховуючи вищенаведені факти, ми з вертаємось до Вас пане Президенте з вимогою втрутитись у ситуацію і відновити справедливість. Ми вимагаємо в голови Львівської Обласної адміністрації Синютки Олега Михайловича не підписувати погодження на призначення генеральним директором ЛОДТРК Хвойницького Михайла Григоровича, натомість рекомендуємо призначити на цю посаду Каляндрука Тараса Богдановича, кандидатура якого була висунута громадськістю Львівщини. Крім того висловлюємо недовіру голові Держкомтелерадіо Наливайкові О. І та вимагаємо його звільнення з посади Голови Держкомтелерадіо як людини котра очолювала ідеологічний відділ обкому комсомолу безпосереднім завданням якого була послідовна і безкомпромісна боротьба проти українства, а в часи Віктора Януковича був призначений на високу посаду генерального директора Інформаційного агентства УНІАН. Крім того відношення Наливайка до конкурсу і його зловживання службовим становищем, може свідчити про особисту зацікавленість в результатах конкурсу, що можна трактувати як корупційні дії. Тому ми вимагаємо в керівника СБУ Василя Грицака ретельно перевірити всі вищенаведені факти на предмет дотримання законності в Україні».

Спільна думка щодо звернення була результуючою обговорення під час прес-конференції. В самому обговоренні проблематики взяли  участь визначні галичани – науковці, політики, громадські діячі, політв’язні, журналісти, юристи. Зокрема:  ГО «Гвардія революції», Сотня самооборони «Білі Горвати», ВГО «Народний антикорупційний нагляд», ВГО «Товариство відродження української нації», МФ Бойового Гопака, Обласне товариство політв’язнів та репресованих, ГО «Залізний кіш», Львівська обласна універсальна наукова бібліотека, ГО «СПАС», ЛМО УП «Єдність». Координував захід Юрій Антоняк .

«Громадськість Львівщини продемонструвала згуртованість і готовність до люстрації посадовців, до яких є серйозні питання за їх дії в минулому. Кадри вирішують все! А Львівщина отримає якісних посадовців, -  професіоналів і справжніх патріотів України!», - перший заступник голови ЛМО УП «Єдність» Олег Пилипенко.

Авторські права 2022 © АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА. Усі права захищені.
За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «АРМу» гіперпосилання на сайт «АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА» – arm.lviv.ua – є обов'язковим.