АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА

Новини Львівської області

У Львові пропонують проект організації міні-ринків громад приміських сіл

Автор: Світлана Березюк on . Posted in Область

Президенту України Віктору Януковичу запропонували створення комунальних торгівельних майданчиків територіальних громад приміських сіл у містах обласного та районного значення, повідомляють в ГО «СПАС».

У Львові пропонують проект організації міні-ринків громад приміських сіл

В якості пілотного проекту, пропонується реалізувати задум спершу у м. Львів. На думку самого автора проекту, заступника голови ГО «СПАС» Олега Пилипенка, організація комунальних міні-ринків для реалізації селянами сільськогосподарської продукції власного виробництва забезпечить приміські села роботою, а самих львів’ян недорогими та екологічно чистими продуктами.

Листа з відповідними пропозиціями вже направлено в Адміністрацію Президента. До звернення додалися аркуші з підписами львів’ян. На підтримку звернення, додатково збираються підписи мешканців приміських сіл та листи підтримки голів та депутатів сільських рад.

«Робочих місць для селян в містах стає дедалі менше. Багаті перекупщики реалізують сільськогосподарську продукцію на критих добре облаштованих ринках. А власникі великих супермаркетів, завалили полиці імпортною продукцією. Натомість, селянам з приміських сіл ніде навіть притулитися.

Тому, для реалізації сільськогосподарської продукції селянами приміських сіл, я запропонував створити у містах обласного та районного значення комунальні ринки (міні-ринки, торгівельні майданчики) територіальних громад сіл. Щоб земельні ділянки, під такі ринки, знаходилися у довгостроковій оренді територіальних громад сіл. А облаштування цих торгівельних майданчиків для селян, було б вже завданням самих територіальних громад сіл.

Такі дієві заходи, дозволять впорядкувати та врівноважити у містах процес збуту селянами своєї продукції, запобігти утискам та маніпуляціям з боку місцевої влади. Також, будуть забезпечені нові робочі місця для селян, без додаткових витрат на їх професійну орієнтацію. Це в свою чергу, буде стимулювати  розвиток сільських населених пунктів в Україні, позитивно впливати на демографічні показники… Зменшаться потреби у імпорті сільськогосподарських продуктів рослинництва та тваринництва.

Станом на сьогодні, інтереси сільськогосподарських товаровиробників, які здійснюють не оптовий продаж сільськогосподарської продукції  власного виробництва є незахищені. Із виникненням в аграрному секторі ринкових відносин та ліквідацією колгоспів, зникли і колгоспні торгівельні мережі в містах.

Слід також врахувати, що для потреб міст в довгострокове користування вилучаються земельні ділянки сіл. А створення комунальних ринків у містах для селян, врівноважило б порушений баланс інтересів «село – місто». Так, для прикладу, комунальні підприємства Львівської міської ради, мають в довгостроковому користуванні землі приміських сіл. А саме: в Грибовичах – 33,3 га під сміттєзвалище, в Малехові – 5,5 га під ЛКП «Збиранка», під ТЕЦ-2 – 117 га та під очисні споруди – 0,5 га.    

Тому, як громадська організація, ми попросили для вирішення питання створення у містах обласного та районного значення комунальних ринків (міні-ринків, торгівельних майданчиків) територіальних громад сіл, надати необхідні доручення прем’єр-міністру України, головам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та запровадити пілотний проект створення торгівельних майданчиків територіальних громад сіл у м. Львові» - зазначив  заступник голови ГО «СПАС», Олег Пилипенко.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Реклама:

Купить детские площадки с доставкой и установкой в интернет-магазине "Алиска".

Качественное и недорогое проектирование мебели в Киеве на заказ - с нами Вы потратите на 40% меньше!!!

Авторські права 2022 © АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА. Усі права захищені.
За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «АРМу» гіперпосилання на сайт «АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА» – arm.lviv.ua – є обов'язковим.