АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА

Новини Львівської області

На Галичині найменшим біженцям допомагала навіть кухня

Автор: Світлана Березюк on . Posted in Область

У львівському кафе, яке спеціалізується на галицькій кухні, проводили збір речей для дошкільнят і дітей шкільного віку з числа біженців зі Сходу та Півдня України, повідомляють в ГО «СПАС».На Галичині найменшим біженцям допомагала навіть кухня

В рамках діяльності всеукраїнського громадського Руху допомоги біженцям зі Сходу та Півдня України «Єдина родина – Єдина країна», в кафе «Галицькі деруни» по вулиці Глібова, 1 збиралися іграшки для найменших біженців і шкільна канцелярія для дітей шкільного віку.   Нагадуємо, у Львівській області проживають вже кілька тисяч біженців з південно-східних областей України. Серед них дуже багато жінок та дітей. В окремих таборах біженців у Львівській області, зокрема в с. Зіболки Жовківського району -  проживають лише жінки з дітьми.

«Кафе «Галицькі деруни» по вул. Глібова, 1 знаходиться на куті вулиць Глібова та Драгоманова, в історичній центральній частині міста «Цитадель». Нещодавно кафе відновило свою роботу після ремонту. В ньому проходили промоційні акції, зокрема відвідувачі могли безкоштовно спробувати каву або вино. А також, хто мав бажання міг занести речі для неповнолітніх біженців.

Власник кафе «Галицькі деруни» реставратор в третьому поколінні з великим досвідом роботи. На його особистому рахунку храми, церкви і навіть монастирі по всій Україні. У Львові є багато фасадних об’єктів нерухомості, балконів, лоджій, ліпнини, які він відреставрував особисто своїми руками і на чолі колективу професіоналів. Пан Микола, багато їздив по всій Україні, бував у найвіддаленіших її куточках і вважає себе патріотом та націоналістом у справжньому хорошому розумінні цього слова.

В самому кафе він пропонує кухню, якою і сам харчується. Він вважає, що українці мають харчуватися найкращим, їжою без хімічних добавок. Бо ми того варті! Він дуже любить українську кухню і сам вміє гарно по-домашньому готувати.

В кафе присутня українська та традиційна галицька кухня. Що дуже цікаво для справжніх гурманів, гостей міста та просто любителів національної і регіональної кухні. В асортименті «Галицькі деруни» є деруни класичні, деруни з м’ясом або сиром, а також з капустою і з кабачків. Особливо смакують з сметаною, з шкварками або грибною підливою. Тут можна завжди покуштувати борщ та овочеву зупу, смажену на пательні картоплю, нарізки, голубці, різноманітні котлети та відбівні, вареники, сири, грільові ковбаски, смажені ребра, чанахи, домашні пельмені, різноманітні салати, квашені огірки та помідори і багато-багато іншого…

На відміну від закладів громадського харчування, де подається невеликий стандартний асортимент або швидка кухня, в кафе «Галицькі деруни» можна відчути себе по-справжньому українцем. А акції, які будуть плануватися для допомоги нашим співвітчизникам, які втратили власний дім і військовослужбовцям в зоні АТО, дозволять відчути єдність.

В Галичині шанують батьків і  наших співвітчизників. Не забувають ні свою рідну мову, ні свою рідну землю, але вітають всіх щирих людей, хто демонструє добрі наміри, любить і поважає українську землю... Україна Єдина! Слава Україні!», - прокоментував координатор у Львівській області всеукраїнського громадського Руху допомоги біженцям зі Сходу та півдня України «Єдина родина – Єдина країна» , заступник голови ГО «СПАС» Олег Пилипенко.

karta

Авторські права 2021 © АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА. Усі права захищені.
За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «АРМу» гіперпосилання на сайт «АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА» – arm.lviv.ua – є обов'язковим.