АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА

Події та новини Львова

Личаківський суд під прицілом

Автор: Наталія Пшик on . Posted in Львів

Плакат

Личаківський районний суд Львова, відомий широкому загалу через рішення про арешт майна підозрюваного у державній зраді народного депутата від партії «Опозиційна платформа – За життя», кума Володимира Путіна Віктора Медведчука та заочний арешт вигнанця з фракції партії «Опозиційна платформа – За життя» Іллі Киви, зараз знаходиться під прицілом правоохоронців.

 


До Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України та Державного бюро розслідувань, Львівської обласної прокуратури звернулася Потерпіла у кримінальній справі №463/13379/21 в Личаківському районному суді, Неля Сініцина. З її слів, причини такого кроку – не об’єктивний підхід до справи та видима неозброєним оком упередженість головуючого судді Мармаша Володимира Ярославовича. А ще, у матеріалах справи, напевно підкладені невідомою рукою, несподівано з’являються нові «документи».


«Так, у Личаківському районному суді Львова розглядається кримінальна справа №463/13379/21 від 29.11.2021р. Кримінальні правопорушення проти власності; Грабіж. Обвинувачений у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 2 ст. 186 КК України: гр. Мельник Орест Володимирович.


Під час допиту свідка під присягою, під технічну фіксацію звукозапису комплексом «Оберіг» за інвентарним номером 10480106, у судовому засіданні 30.06.2022р., вперше було з’ясовано: що обвинувачений Мельник Орест Володимирович виявляється проживав за зовсім іншою адресою. Стало зрозуміло, що Обвинувачений ретельно приховував зміну своєї адреси фактичного проживання. Мельник Орест Володимирович не повідомляв нову адресу, а ні в судовому засіданні, а ні в прокуратурі, а ні у матеріалах справи не містилося жодної його заяви щодо зміни адреси свого фактичного проживання.


Ще 17.02.2022р., я ознайомлювалася з даною кримінальною справою та повністю перефотографувала її. Тому на всіх фото міститься дата – 17.02.2022, а на своєму комп’ютері я відразу створила теку, де розмістила фото справи та неодноразово переглядала її для підготовки заяв та клопотань до суду. Раніше, в матеріалах справи не містилося жодного документа, який би вказував на нову адресу фактичного проживання Мельника Ореста Володимировича. В жодній ухвалі Личаківського суду м. Львова, в жодному клопотанні прокурора Галицької окружної прокуратури Мельника Юрія Ігорьовича не фігурувала нова адреса фактичного проживання Обвинуваченого. Звісно що й в моїх заявах та клопотаннях до Личаківського районного суду, в період до 30.06.2022р., не містилася адреса фактичного проживання Мельника Ореста Володимировича. А відповідальні особи Львівського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області ніколи не здійснювали заходів контролю Обвинуваченого, щодо якого був застосований запобіжний захід домашній арешт, інакше б самостійно встановили, що за адресою яка фігурує в справі Обвинувачений не проживає.


Якщо з боку Обвинуваченого допускаються грубі процесуальні правопорушення, то щодо нього може бути встановлено більш суровий запобіжний захід. Такі клопотання з мого боку мали місце. Після моїх клопотань щодо запобіжного заходу, в матеріалах справи з’явилася заява Обвинуваченого щодо зміни адреси проживання, датована від 11.02.2022р., зі штампом суду, написом: «отримано зі скриньки», проте без реєстраційного номера. Звісно, що й в журналі опису документів матеріалів даної справи, інформація про заяву Обвинуваченого від 11.02.2022р. відсутня.


Можу припустити, що найближчим часом, після цієї та інших моїх заяв в правоохоронні органи, в матеріалах справи можуть з’явитися ще якісь вигадані документи, можливо внесуться правки в чинні.


Гадаю є цілком зрозумілим моє твердження, що приховування своєї адреси від суду та державного обвинувачення – важке процесуальне правопорушення з боку Обвинуваченого. За собою це тягне низку інших правопорушень. Де контролювали, як та в який спосіб, посадові та службові особи Львівського РВП1 ГУ НП у Львівській області, відповідальні за контроль та нагляд за виконанням Обвинуваченим запобіжного заходу? Як контролював запобіжний захід прокурор Галицької окружної прокуратури Мельник Юрій Ігорьович? Чому зміну адреси проживання Обвинуваченого не озвучив Захист, адвокат Гурський Володимир Сергійович?


Мені зрозуміло, що заява Обвинуваченого від 11.02.2022 р., фальшивка та була вставлена в матеріали справи, причому недбало. Мені зрозуміло, що сталося це за попередньою змовою осіб. Коло осіб може мати в собі на мою суб’єктивну думку наступних: суддя Мармаш Володимир Ярославович, прокурор Мельник Юрій Ігорьович Галицької окружної прокуратури, адвокат Гурський Володимир Сергійович, особи Львівського РВП1 ГУ НП у Львівській області, відповідальні за контроль та нагляд за виконанням Обвинуваченим запобіжного заходу. Мені зрозуміло, що ймовірно йдеться про правопорушення за Ст. 358, 364 КК України», - прокоментувала Неля Сініцина.


Неля Сініцина стверджує, що вже подала заяву на відвід судді Мармаша Володимира Ярославовича. Також власні думки щодо професійності підходів судді Мармаша Володимира Ярославовича у судочинстві в кримінальній справі про відкритий грабіж із застосуванням фізичного насилля у власній житловій квартирі, Потерпіла виклала у своїй заяві до Вищої ради правосуддя. Але каже, що цей важливий для судової дисципліни орган зараз реформується. Тому заяви реєструються, натомість рішення за ними будуть ухвалюватися пізніше, у невідомо далекому безхмарному майбутньому після воєнної України. А сьогодні, за суддівську етику нагадує судді Мармашу Володимиру Ярославовичу, одиничним пікетом під Апеляційним судом.


І поки суди постраждалих від безпосередніх військових дій регіонів України щоденно судять військових злочинців та колаборантів, у Львівському суді Личаківського району напевно не навчились перегортати календар.

МармашПікет

Авторські права 2023 © АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА. Усі права захищені.
За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «АРМу» гіперпосилання на сайт «АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА» – arm.lviv.ua – є обов'язковим.