АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА

Події та новини Львова

Козацькому роду – нема переводу!

Автор: Наталія Пшик on . Posted in Львів

На минулому тижні, по всій Україні відзначали «День українського добровольця»! 14 березня – не випадково обрана дата. Саме у цей день 2014 року прямо з Майдану пішли на підготовку перші добровольці на базу в Нових Петрівцях. А після цього – відразу на війну, яку підступно розв’язала Росія на Донбасі! А волонтери заходились забезпечувати фронт всім необхідним: від бронежилетів до шкарпеток та консервів.козаченьки

 


14 березня 2014 року 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. Потім до них приєдналися ще тисячі людей, які вирушили на Донбас. Новоствореному батальйону присвоїли ім‘я генерала Сергія Кульчицького, який загинув 29 травня 2014 року під час бойових дій у Слов‘янську.

З 2017 року «День українського добровольця» кожного року відзначається в Україні 14 березня.

З цієї нагоди в Києві біля пам’ятника Воїну-добровольцю пройшли урочистості. Зокрема, була проведена панахида за загиблими захисниками України, церемонія покладання квітів до пам’ятника Воїну-добровольцю.

А у Львові, на акцію з вшанування українських добровольців вийшли активісти місцевого осередку Української республіканської партії. Більшість присутніх пройшла через гирло війни, інші активно допомагали фронтовикам.

Учасники акції варили біля пам’ятника революціонеру-семінаристу Маркіяна Шашкевича куліш та частували їм перехожих, читали вірші, згадували загиблих героїв та історичне минуле. З урочистою промовою звернулися до присутніх: Вячеслав Маційовський, Роман Семчишин, Андрій Федчишин, Олег Пилипенко.

УРП

ОлегПилипенко2

УРП2

УРП3

Авторські права 2023 © АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА. Усі права захищені.
За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «АРМу» гіперпосилання на сайт «АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА» – arm.lviv.ua – є обов'язковим.