АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА

Події та новини Львова

Кінець конфлікту в Білорусі

Автор: Наталія Пшик on . Posted in Львів

Напередодні Святвечора, громадський діяч Олег Пилипенко звернувся до сторін, що конфліктують за владу у Білорусі зі словами примирення, повідомляють в ГО «СПАС»ЖиєБялорусь

 

«Приємно для себе для себе відмітити, що дуже символічно Вами був підписаний указ про оголошення 2021 року: «Роком народної єдності», - відмітив у своєму зверненні до Олександра Лукашенка голова ГО «СПАС», Олег Пилипенко!


Владі і опозиції запропонували досягти конценсусу і діяти однією командою заради інтересів народу Білорусі. Відповідні звернення були скеровані до Олександра Лукашенка та Світлани Тихановської.


«В цьому році хочу Вас попросити, прийняти єдине вірне рішення для консолідації суспільства і об’єднання білоруського народу, з огляду на останні виклики базовим ідеям суверенітету і незалежності країни.
Владою необхідно ділитися. Правильним рішенням буде призначити прем’єр-міністром Республіки Білорусь Світлану Тихановську», - написав у своєму зверненні до ТВО Президента Білорусі голова ГО «СПАС», Олег Пилипенко.


Нагадуємо, в серпні минулого року в Білорусі пройшли президентські вибори. На них з суттєвою перевагою переміг чинний Президент Білорусі. Але лідери опозиції відразу заявили, що результати виборів, за якими Олександр Лукашенко отримав 80% голосів, а його головна конкурнентка Світлана Тихановська – 10%, були сфальсифіковані. Тому після голосування в країні розпочалися масові виступи опозиції, котрі в перші дні були жорстоко придушені правоохоронцями.

Протести в Білорусі продовжуються і сьогодні. Місцеві ЗМІ повідомляють про те, що силовики б’ють людей на вулицях міст та у слідчих ізоляторах. Правоохоронці застосовують гумові кулі, щити, кийки, водомети, сльозогінний газ. Силовики жорстоко розганяють демонстрантів, б’ють їх, застосовують гумові кулі, кийки, водомети, сльозогінний газ. Мітинги і короткочасні страйки відбуваються на великих підприємствах – таких як «Гродно Азот», БМЗ, Мінський тракторний завод. На акції протесту виходять також лікарі та вчителі. Люди вимагають припинити насильство, а також провести нові вільні вибори. Західні лідери також закликали владу Білорусі зупинити насильство …


«Також хочу нагадати, що сучасна Республіка Білорусь справді, – не тільки Мінськ, а містить в собі й українські етнічні території, зокрема Берестейщину. Проблеми білорусів – це й проблеми українців!», - завершив цими словами свої звернення до представників офіційної та неофіційної влади у Білорусі, Олег Пилипенко!

Авторські права 2023 © АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА. Усі права захищені.
За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «АРМу» гіперпосилання на сайт «АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА» – arm.lviv.ua – є обов'язковим.