АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА

Події та новини Львова

Львівяни проти нечестивих забудовників

Автор: Наталія Пшик on . Posted in Львів

Конфлікт із забудовником на львівській вулиці Поповича, 6 набув нового значення для містян. Тепер якісний приклад успішної боротьби львівських громадських правозахисників з нечесними на руку забудовниками, -  своєрідне попередження руйнівникам міста!sadoviyPuk

 

"Дім на бомбосховищі. Поповича, 6а. Не дає спокою забудовникам. Не мені.

( Long read, забудовникам читати обов'язково - у власних інтересах )

З 2015 року, відколи у публічний простір вилився весь скандал із вкраденою у міста територією в самісінькому центрі, об’єкт стоїть заморожений. Нинішнє фото - прикріплене. З території вивезли пристойну кількість землі ну і все.

Влітку 2016 року Андрій Іванович особисто мені у своєму кабінеті, як тодішній помічниці народного депутата, обіцяв завезти землю на місце вивезеної, щоб не осипався схил, а також усіляко сприяти недопущенню незаконного будівництва. Втім у 2017 році своїм ручним виконкомом видав містобудівні умови та обмеження. (Так що ціну слова нашого мера я знаю, тільки пост не про це).

Так от, містобудівні тут не допомогли.

Тоді за дозволом ДАБІ забудовники поїхали у Київ. Певно, зважаючи на весь галас у Львові.

Тут пора сказати, що забудовники ой дуже не прості. Ну, були раніше. Не маю на увазі місцевих патріотів, що хапнули цю територію під неіснуючу нерухомість. (Ось це найперша публікація http://lviv.nashigroshi.org/…/svobodivets-ta-joho-pomichny…/)

Маю на увазі подальших реальних власників ТзОВ «Біля Цитаделі» - тодішнього народного депутата від БПП та начальника однієї з українських митниць. Ага, не більше і не менше.

Але й дозвіл ДАБІ не поміг.

Адже:

- Земельна ділянка була виділена під неіснуючу нерухомість, документи грубо сфальшовані різними управліннями Львівської міської ради та БТІ, відтак цей об’єкт обріс кримінальними провадженнями, як ялинка іграшками. За весь час їх було 17! Деякі закриті, але ключові ні. І ми активно залучаємо до цього процесу ДБР.

- Земля не є у власності фірми, вони її орендують у львівської громади до 2023 року.

- При новому будівництві не можливо витримати відступи згідно ДБН до існуючих наземних споруд – гаражів, входів у бомбосховище та житлового будинку (тобто по 8 метрів).
Жодних погоджень ні від мешканців житлового будинку № 6а, ні від власників гаражів, ні від балансоутримувачів босбосховища власники ТзОВ «Біля Цитаделі» не отримали. А відтак, вбачається, сфальшували дані, які подавали у ДАБІ України задля отримання дозволу.

- Нам вдалося домогтися скерування містобудівної документації на гіпотетичну новобудову в ЮНЕСКО. Ті залучили своє офіційне представництво в Україні ІКОМОС. ІКОМОС дали негативний висновок щодо нового будівництва там. Міністерство культури у квітні 2019 року підтвердило це в офіційному листі і наголосило, що позбавлене будь-яких правових підстав давати дозвільні документи на це будівництво.

- Історико-архітектурне обґрунтування – ІМО – з початку цього року скасоване і не може бути чинним для нового будівництва. Тепер для нового будівництва в історичному ареалі має бути виключно історико-архітектурний опорний план – ІАОП – який для Львова ніяк не затвердять. У ньому повинні бути прописані охоронні межі пам’яток архітектури – це помножена на два висота прам’ятки, але не менше 50 метрів.

- З 1 жовтня 2019 року вступили в дію нові ДБН (якраз там і прописана умова щодо охоронних меж пам’яток). Але також нові ДБН прописують ситуацію, якщо раптом в історико-архітектурному опорному плані не пропишуть охоронні межі пам’яток. Ну от забудуть, знаєте, у нас буває ))

Так от, на сторінці 102 є пункт, у якому сказано: у випадку нового будівництва чи реконструкції поруч з об’єктами культурної спадщини та пам’ятками архітектури та містобудування, у випадку відсутності в пам’ятки охоронної зони, відстань до новобудови розраховується так: (висота пам’ятки + висота новобудови) і це все помножити на два. Навколо не забудованої території на вул. Поповича є 4 пам’ятки архітектури на відстанях від 10 до 20 метрів.

Десь у червні цього року забудовники через своїх знайомих скерували до мене на розмову людину з пропозицією: «Скільки ти хочеш, щоб більше не займатися цим об’єктом, люди готові домовлятися». На що я сказала, що це територія, вкрадена у громади Львова, я хочу її повернути людям і посадити там сад.

І от тепер власники «Біля Цитаделі» намагаються продати свою фірмочку, представляючи це як екстра привабливий інвестиційний об’єкт у центрі Львова. Ай яй, 5,5 соток землі, ну аякже. Перекласти з хворої голови на здорову. Та ще й за кругленьку суму - так виглядає, що за 800 тисяч доларів. Наприклад, на сайті Real-estate є оголошення про продаж, без точної адреси, але ідентифікувати можна. Скан прикріпляю.

Тож шановні і не дуже забудовники! Всі, хто цікавиться територією на вулиці Поповича між будинками 6 та 8, читайте цей пост і не шукайте собі проблем на голову!

Думаю, на сьогодні вистачить. А далі буде.

P.S. Моїм сусідам почали говорити: «Послухайте, якщо прийде Козловський, нічого ви не зробите. Давайте краще говоріть з нами». Дожилися, людей лякають депутатом Львівської міської ради. Григорію Петровичу, уявляєте? )",  -  написала свої на своїй сторінці у фейсбук Ірина Юзик

Авторські права 2022 © АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА. Усі права захищені.
За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «АРМу» гіперпосилання на сайт «АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА» – arm.lviv.ua – є обов'язковим.