АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА

Події та новини Львова

Нібелунги ожили в сучасній літературі!

Автор: Наталія Пшик on . Posted in Львів

В сучасній українській літературі ожили міфи про нібелунгів з стародавніх германських епосів. Днями побачила Світ нова книжка Олега Пилипенка: «Золотий птах нібелунгів». Книга написана для німецькомовного читача і називається німецькою – «Der golden Vogel der Nibelungen».КнигаПилипенка

УДК 821.112.2(477)-311.6:94(363.1)"04" П 324
ISBN 978-966-1594-06-6

На думку автора, торкнувшись такого цікавого історичного сюжету він зможе донести в своїй книжці і окремі речі з історії українців. Адже в основу роману покладені події історичної епохи великого переселення народів, Це дуже не простий час, коли у тісній співпраці германських і кельтських племен з вмираючою цивілізацією Римської імперії вибудовувався новий світ в Західній Європі, повставала Нова Європа.

Зокрема, у книзі йдеться про поселення частини народу бургундів, після важкої поразки від спровокованого витонченою римською дипломатією нападу гунів, - біля берегів сучасного Женевського озера. Де вони виступили вже у ролі федератів римлян і мали охороняти свої і римські кордони від іншого германського народу - алемани. Звідселя, вони як військові союзники римлян, і виступили на допомогу полководцю Аецію та прийняли участь в епічній битві римлян та їх чисельних германських і кельтських союзників з гунами самого Атілли!

Автор розповідає, що бургундська аристократична династія, що спочатку жила у місті Вормсі на лівому березі Рейна називалася Нібелунги (нім. Nibelungen). Династія Nibelungen володіла значними багатствами, що і стало причиною виникнення безлічі міфів і переказів, включно із знаменитим німецьким епосом «Пісня про нібелунгів». Пізніше, оповідання про знаменитих nibelungen дали грунт для цілого циклу опер Ріхарда Вагнера: «Золото Рейну», «Кільце нібелунгів», «Зігфрід», «Загибель богів» і «Валькірії».

Сам автор книжки зізнається, що ця невеличка праця на літературній ниві насправді є для нього дуже важливою. Оскільки чернетки книги писалися ним вечорами в зоні проведення бойових дій у Донецькій області, а от видати книгу він зміг лише зараз, коли повернувся цілим і неушкодженим до рідної домівки у Львові.
«Свою книгу я планую безкоштовно розповсюдити в бібліотеках України. В першу чергу в бібліотеці – центрі німецькомовної літератури у м. Львові. Також, книгу отримає і читач у німецькомовних країнах Європи», - розповів автор книжки Олег Пилипенко!

 

Авторські права 2021 © АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА. Усі права захищені.
За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «АРМу» гіперпосилання на сайт «АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА» – arm.lviv.ua – є обов'язковим.