АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА

Події та новини Львова

М’яньма і «Захід 2017»!

Автор: Наталія Пшик on . Posted in Львів

У Львові продовжують проходити тематичні експертні круглі столи з «геополітики», повідомили в ГО «СПАС».Brawler

До основних питань, які на зустрічі турбували експертів сьогодні, слід віднести лише два. А саме: сучасні події у федеративній державі М’яньма і спільні російсько-білоруські навчання «Захід – 2017».

Серед присутніх був ініціатор зустрічей в експертному середовищі Андріан Фітьо, представники Центру інформаційних проблем територій НАН України: Назар Мазур і Роман Соломанюк, голова правління ГО «СПАС» Олег Пилипенко, Ольга Котовська з Академії наук державного управління, Андрій Степаненко з Народного антикорупційного нагляду.

Назар Мазур нагадав присутнім історичні версії походження рохінджа у М’яньмі.

«Найбільш відома версія, рохінджа – бенгальські трудові мігранти, індоєвропейського походження. Хоча на визначеній цією версією Батьківщині їх ніхто не чекає. Друга версія називає рохінджа нащадками торговців. А у власній версії, рохінджа вважають самі себе – автохтонним населенням», - наголосив Назар Мазур.

Роман Соломанюк додав, що у М’яньмі діє так звана армія визволення, яка неофіційно фінансується Саудівською Аравією і звісно, що являє собою лише воєнізоване терористичне формування.

Присутні погодилися з поділом країн світу на умовні блоки. В якості важелів впливу, у блоці консерваторів звикли до використання сили. Натомість ліберальний блок країн більше сподівається на дипломатію.

«Суніти консерватори. А от шиїти нагадують мені православних. Натомість буддисти – ліберали.

На політику Північної Кореї може впливати Китай. РФ – в значно меншій мірі, більше того – Росія дуже пов’язана з Китайською Народною Республікою економічно. Китай пріоритетний покупець російських вуглеводнів. Фактично клієнтськими грошима з Китаю користуються навіть російські футбольні клуби, які всі є практично збитковими.

Отож події у М’яньмі – удар по Китаю. А конкретно – удар по ідеологічному базису, по буддизму», - зазначив Роман Соломанюк.

Андріан Фітьо додав, що в одночас по БіБіСі активно мусується проблематика уйгурів.

«Тема уйгурів у Китаї – це своєрідний натяк від США: «Спочатку М’яньма, а далі продовжиться вже у самій КНР» Якщо в Катарі розхитати ситуацію не вдалося. То у М’яньмі, яка є дуже залежним від Китаю державним утворенням. Наразі все виходить.

У Китаї завжди мислять століттями наперед. Там завжди спочатку проводять експансію ідеологічну, заохочують до власних культурних і релігійних цінностей. На мою думку, РССР почали розхитувати дуже прості речі. Для прикладу такі як джинси, відеокасети... А також оповідання про умови праці і розміри заробітної плати працівників за кордоном», - підсумував Андріан...
Загалом, учасники круглого столу дійшли до спільного висновку, що події у М’яньмі – черговий фронт ІІІ світової війни антикитайського консервативного блоку.

Щодо навчань «Захід-2017», то думки присутніх суттєво розділилися.

Андріан Фітьо вважав, що події в Білорусії становлять дуже серйозні виклики для регіональної безпеки.

«Це те, що Янукович мав зробити з Україною! Ввести російські війська і провести тиху окупацію», - наголосив Андріан Фітьо.

Також він додав, що у Білорусії зараз серйозна криза економічна, а також критично впала довіра до Президента країни Олександра Лукашенка. А в Росії також економічна криза, яка далеко не завжди пов’язана з санкціями. І перед виборами, Володимиру Путіна буде потрібна перемога.

Інший учасник обговорення, Олег Пилипенко нагадав, що економічно Білорусія сильно залежить від РФ.

«Для білоруських товарів російський ринок є основним і безвідмовним. Це стосується перш за все продуктів харчування. В російську глубінку їдуть морально застарілі товари широкого вжитку білпрому. Детальна база багатьох виробів знаходиться в РФ. У росіян контрольний пакет Мозирського нафтопереробного заводу, білоруської ГТС і енергосистем. Раніше, результатом нетривалих економічних сировинних війн між країнами ставало подорожчання білоруського палива. Бо норвезька нафта дуже дороговартісна. Білорусія має велетенський борг, якщо враховувати що населення країни невелике і становить біля 10 мільйонів, за російські кредити.

Система безпеки Білорусії та ВПК також потребує росіян. Схоже план об’єднання союзних республік неофіційно здійснюється», - прокоментував Олег Пилипенко.

Присутні розглянули всі можливі варіанти розгортання подій. Одним з таких варіантів могло бути загострення на Донбасі, причому невідомо чи збройні сили РФ використають авіацію. Інші варіанти передбачають удари по Прибалтиці, утворення своєрідного коридору до Калінградської області.

Резюмуючи результати обговорення, можна з впевненістю сказати, що учасники круглого столу не передбачають надто агресивних дій з боку РФ.

«Як максимум, можлива лише безкровна окупація Білорусі з наступним усуненням Олександра Лукашенка від реальних важелів влади», - резюмувала Ольга Котовська.

Фото Олега Пилипенко.

Фото Олега Пилипенко.

Авторські права 2024 © АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА. Усі права захищені.
За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «АРМу» гіперпосилання на сайт «АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА» – arm.lviv.ua – є обов'язковим.