АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА

Події та новини Львова

Українська держава втримається та зміцніє?

Автор: Світлана Березюк on . Posted in Львів

Українська держава втримається та зміцніє? - Альтернативні Рішення Міста, arm.lviv.ua

Відомі експерти та політологи в ході відкритої дискусії намагались зазирнути в майбутнє і передбачити геополітичні процеси, що відбуватимуться в Україні, повідомляють в ГО «СПАС».

12 червня, у четвер, о 16.00 годині в приміщенні Львівської організації Національної спілки журналістів України (вул. Соломії Крушельницької , 5/3) відбувся круглий стіл на тему «Україна у сучасному геополітичному вимірі: загрози та виклики».

Обговорювалися наступні теми: Загроза розколу України; Чи має шанс Україна зберегти територіальну цілісність? Претензії національних меншин на автономію (Крим, Луганськ, Закарпаття); Загрози «придністровізації Донбасу»; Українсько-російські відносини: чи все буде в «шоколаді», чи маємо ми продовжувати роботу на російське ВПК?

Учасниками круглого столу стали: Мирослав Дністрянський, професор, автор книги «Україна в політико-географічному вимірі», Богдан Панкевич, Почесний консул Королівства Нідерландів у Львові, Павєл Мізерін, політолог із Санкт-Петербурга, Олег Пилипенко громадський діяч ГО «СПАС», Володимир Подгорнов, політолог, соціолог; Іван Ровенчак, профессор, Андріан Фітьо голова ГО Спілка консультантів «Експерт группа».

Модератором круглого столу був: доцент кафедри країнознавства та міжнародного туризму факультету міжнародних відносин Львівського національного університету ім. Івана Франка Ігор Зінько.

ВІДЕО З КРУГЛОГО СТОЛУ (дивися інфо) МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ ЗА ПОСИЛАННЯМ: https://www.youtube.com/watch?v=wDqj6LCaQoU&index=1&list=UUqcII7fBsUn0sSDuxtJ3Q5w і тут https://www.youtube.com/watch?v=24EJ3VrNjS4&list=UUqcII7fBsUn0sSDuxtJ3Q5w .

«Відбулась дуже цікава зустріч фахівців, на якій обговорили існуючі проблеми в Україні, пов’язані з подіями в Криму та на Донбасі.

Щодо територіальної цілісності України, то думка всіх присутніх була однаковою. Позбавлятися Донбасу не можна, так Путін може продовжувати інвазії та анексії аж до Карпат. Також присутні погодились, що проблему не можна розглядати виключно в площині влада – сепаратисти. Слід враховувати і вплив інтересів олігархів щодо східноукраїнських активів, і інтереси російської сторони щодо заводів українського ВПК – в першу чергу «ПівденМаш» та «Мотор Січ».

Все сказане було вірно. Проте, оцінив чинники які впливають на ситуацію, ніхто не пропонував рецепту виходу із неї. Тому, я нагадав товариству 1947 рік, коли НКВД робило коридори, через які виходили бійці УПА в Європу. Те саме можна зробити і зараз. Випустити солдат в РФ. А у місцевого населення, яке правдою чи неправдою було втягнуте у озброєний конфлікт, з часом зброю можна буде вилучати. Амністію правда прийдеться обіцяти всім. Інакше такі ініціативи не можливо буде реалізувати.

Ситуацію в Криму також розглянули. Наголошувалось, що проблем для населення в Криму багато і російській стороні важко виконувати свої зобов’язання. У учасників круглого столу побутувала впевненість у демонстрації кращого рівня життя у суміжних з Кримом областях України. Проте, механізму повернення Криму ніхто не бачив.

Щодо моєї пропозиції по Кримському півострову. То я вважаю, що уряду РФ потрібний лише Севастопіль. І якщо залагодити питання з російською стороною щодо чесної тривалої оренди або навіть залишити їм це місто російської слави. То за результатом таких тіньових переговорів з російською владою, можна ініціювати створення кримськотатарської республіки. Народ якої, в результаті певних інсценувань вийде із складу РФ та приєднається до України.

Багато говорилось про економічні зв’язки з Російською Федерацією. Звичайно, пропозиції полягали в максимальній диверсифікації, пошуку нових ринків для збуту нашої продукції харчової промисловості. Примітно, що було зауважено про залежність від Росії атомної енергетики України. Сировина купляється в РФ. Нові енергоблоки, будівництво яких планується також напевно не випадково, споживатимуть саме російський уран.

На окрему увагу заслуговують виступи російського політолога з Петербургу Павла Мізеріна. Він наголосив про складність процесів, які відбуваються в Росії. Розказав про різницю, між Путіном під час його першого президентства та Путіним сьогодні. З його слів стало відомо і про існування різниці між самими росіянами. Виявляється, що є 4 різних росіянина. Існують відмінності між росіянином сибірським, далекосхідним, кубанським і з Петербургу.

На круглому столі не встигли обговорити потенційних геополітичних союзників України. Але мені знайшов час наголосити про ідеологічний вакуум. І що єдині загальнонаціональні цінності та мораль все одно рано чи пізно зявляться. Не може базис існувати без надбудови і навпаки. Нацизм, комунізм, іслам, тощо – щось має обовязково зявитися і це впливатиме на визначення нашого геополітичного вектору. Від себе я додав, що в Україні дуже велика християнська громада. І Україна може стати світовим християнським центром», - прокоментував заступник голови ГО «СПАС» Олег Пилипенко.

 

Авторські права 2024 © АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА. Усі права захищені.
За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «АРМу» гіперпосилання на сайт «АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА» – arm.lviv.ua – є обов'язковим.