Депутатів ВО «Свобода» захищають журналісти мера Львова Садового?
Вчора, під час «антисланцевої» протестної акції біля Львівської обласної ради, журналіст від ЗахідНет Данило Мокрик - продемонстрував «ази» журналістської етики та найкращі сторони власного виховання, вважають в ГО «СПАС».
Нагадуємо, вчора під час засідання депутатів обласної ради, пройшла протестна акція. Люди тримали плакати з «антисланцевими» гаслами, поставили 66 пляшок з забрудненою водою – по числу депутатів, які голосували за сланцеву угоду.
За повідомленням громадських активістів, на пікеті обласної ради було присутні як представники громадських організацій Львівщини, так і окремі представники громади. Були представники наступних ІГЛ: ГО "Етра", ГО «СПАС», «Студентське братство», Клуб «Органічного землеробства», ГО «Союз Християнських матерів», Рідновірська громада «Червона Русь», ГО «Альма Матер»,, «Фундації Свободи», ГО « Проекти «Дарвіна», ГО "Твереза Галичина" та представники громадської організації очольованою Володимиром Матусем. Також на мітингу були присутні представники громади з Нового Роздолу, населених пунктів Бродівського району,населених пунктів Жовківського району, села Сороки-Львівськи та Муроване, з Гамаліївки, Новояворівська, з Пикулович, з Тарасівки, з Цеперіва, депутат з Красне.
Після проведення протестної акції, до одного з ведучих підійшов журналіст ЗахідНету Данило Мокрик. І забажав вже і негайно провести соціологічне дослідження, щодо конфесійної приналежності учасників пікету.
«Журналіст Данило Мокрик, виявив напевно «логічне» бажання провести опитування частини учасників пікету під обласною радою, 17 жовтня. Мене взагалі дивує, коли цікавляться твоїм внутрішнім світом. Оскільки питання щодо сповідування тої чи іншої релігії людиною, є на мою думку запитанням до чогось інтимного. Це погляд у внутрішній світ людини. І це звичайно важко назвати етичним та толерантним. Сьогодні питають про віру в Бога, завтра можуть спитати про дитячі спогади в протуберальному періоді, чи заглядати в ширінку, вишукуючи мусульман чи іудеїв або спитати про колір екскрементів чи колір сечі.
Я довго задавався питанням, а який може бути практичний інтерес такого дослідження? І нагадав собі, що окремі учасники пікету висловлювалися щодо позиції депутатів ВО Свобода у голосуванні за «сланцеву угоду». Лунали питання до ВО Свобода, як до партії, представники якої отримали від громади представницькі мандати. Було чути «Ганьба»!
І от, у розпалі «лінчування» ВО Свободи, як політичної сили, зявляється журналіст ЗахідНету Данило Мокрик. Ініціює опитування, на яке відкликається лише частина учасників протестної акції. А потім, напевно що намагається пригадати шкільні уроки математики.
Справа зроблена! Як кажуть : «фокус удався»! Про свободівців забули, натомість всім цікаві результати математичних розрахунків, журналіста ЗахідНету.
Особисто кілька разів переглядав відео з Данилом Мокриком, яке напевно випадково, так швидко розійшлося в Інтернет. Дивує, чому опитування проводиться серед лише частини учасників протесту, які стояли з правого боку скверика навпроти обласної ради? Чому не отримали відповіді від всіх? А були люди, які стояли і біля головного входу в раду. Були протестувальники і в інших частинах скверику.
Де об’єктивність? Чи може варта пильніше роздивитися стосунки «ВО Свобода – мер Львова Садовий»?
Принаймні, висновки журналіста ЗахідНету як мінімум дивують. З таким цікавим підходом до журналістики, напевно можна сміливо писати публікацію, наприклад «Садовістський журналіст тролить критиків ВО Свобода» або «Данило М. перехрещується на пікеті у віру «Догналітів».
Додатково, висловлюю подяку всім журналістам та головним редакторам, які вміють відрізняти зерна від полови, громадську позицію від замовлення…», - коментує заступник голови ГО «СПАС» Олег Пилипенко.
(фото взято в Інтернет з соціальних мереж, є і на http://www.lvivpost.net/opytuvannya/n/20186)