АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА

Події та новини Львова

У Львові діє громадсько-політичний майданчик

Автор: Наталія Пшик on . Posted in Львів

В 2017-му, розпочав свою діяльність львівський громадсько-політичний майданчик. Перше засідання відбулося в січні. Серед учасників відомі особистості з наукових кіл та експертного середовища. Це: доцент з геополітики Оля Котовська, Андрій Вихопень, голова ГО "Аналітичний центр "Експерт-група" Степан Зарума, Богдан Калиняк, Дмитро Соломонко, представник партії ВО «Батьківщина» Пустомитівського району Олег Пилипенко, голова ГО "Український центр стратегій та розвитку" Андріян Фітьо.

Тематика обговорення на таких зустрічах стосуватиметься як зовнішньополітичних питань, в контексті інтересів України, так і внутрішньополітичного кола проблем.

Зокрема, вже була обговорена теми: сприйняття України в ЄС; підгрунтя низки сучасних революцій в країнах Північної Африки та Близького Сходу.

Присутні зійшлися на думці, що Україна не входить в життєвий простір ЄС. Що Україна, що РФ чи Білорусь – в ЄС вважають, те саме. В ЄС не зрозуміли мотивів ЄвроМайдану. А українцям важко зрозуміти для прикладу проблему біженців та незаконних мігрантів в ЄС. Коли, для прикладу в республіці Мальта, сили поліції і армії разом складають лишень якихось 5000 чоловік. А виловлювати людей-мігрантів з моря приходиться постійно.
Україна вже ставала світовим гравцем, проте це створювало вже серйозну заваду проекту «Збирання земель руських навколо Москви.

«В Африканських країнах, зокрема таких як Лівія і Туніс проблемою стало надто швидке зростання населення. Створена попередніми реформами управлінська система виявилася більше не в змозі ефективно функціонувати. Отож підґрунтя на революцій було. Зацікавленим лишилося лише порушити хрупкий баланс, розхитати ситуацію і скористатися з цього. І скористалися…

Росія сьогодні втратила балканський вплив. Китай проводить економічну експансію в Африці. Хоча, слід зазначити, що в самому Китаю завжди існують певні турбулентності між народами. В Кореї і Японії для прикладу такого немає. Також, щоб Китаю бракувало нафти, свого часу суттєво послабили Ірак. », - наголосив Андріан Фітьо.

«На Близькому Сході слід враховувати традиційне протистояння сунітів і шиїтів, і два центри: Саудівська Аравія і Іран. А в штучному державному утворенні Сирії взагалі – «алавіти». Яких хоч і намагаються віднести до шиїтів, але закриваючи при цьому очі на історію. Бо алфавіти обєднали елементи християнства та ісламу в одну систему вірувань. А під французьким мандатом, алавітські керманичі підтримували поняття окремої нації алавіти і намагалися перетворити свою автономію на незалежність, що їм і вдалося в 1925 році - утворилася «Алавітська держава».Яка в 1937, була об'єднана з Сирією», - зазначив представник Пустомитівської організації партії ВО «Батьківщина» Олег Пилипенко.

У Львові, учасники громадсько-політичного майданчику прогнозують відставку діючого мера Андрія Садового. Цікава також була думка про те, що кожна партія має свою нішу. «Батьківщина» може не зробити на «Сході» те, що зроблять там «Регіони», а «Свобода» не зробить в «Центрі» те, що може зробити там «Батьківщина». Іншими слова – конценсунська демократія.

Наступною темою для обговорення за експертним столом, стане: "Нові можливості та перспективи для України, в президентстві в США - Дональда Трампа".

 

 

Фото Олега Пилипенко.

Авторські права 2018 © АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА. Усі права захищені.
За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «АРМу» гіперпосилання на сайт «АЛЬТЕРНАТИВНІ РІШЕННЯ МІСТА» – arm.lviv.ua – є обов'язковим.